Posadzki polerowane

Posadzki polerowne są dobrym wyborem tam, gdzie znajdują się zwykłe posadzki betonowe, które są trudne do utrzymania w czystości, często nierówne i nieestetyczne. Wykorzystując odpowiedni sprzęt taki jak planetarne szlifierki diamentowe oraz preparaty chemiczne, można dokładnie wypolerować beton, poprawiając jego właściwości. To innymi słowy ekologiczna i ekonomiczna regeneracja betonu, ponieważ w pracach nie wykorzystuje się materiałów powłokowych.

Posadzki polerowane są gładkie, błyszczące, bardziej odporne na uszkodzenia, mało chłonne i łatwiejsze w pielęgnacji. Dodatkowo wyglądają znacznie przyjemniej dla oka i niczym nie przypominają zwykłych posadzek z betonu – są podobne do marmuru lub granitu.

Ze względu na swoją wszechstronność posadzki betonowe polerowane wykorzystywane są między innymi w centrach logistycznych, magazynach, halach produkcyjnych, także w sklepach, muzeach czy galeriach.

Atuty posadzek betonowych polerowanych:

  • odporne na ścieranie i uderzenia dzięki utwardzonej powierzchni
  • łatwe do utrzymania w czystości
  • krótki czas realizacji
  • mało nasiąkliwe
  • równe i gładkie
  • atrakcyjne wizualnie

W polerowaniu betonu wykorzystujemy sprawdzone technologie

Retro Plate – system szlifowania i polerowania posadzek betonowych, marmurowych i granitowych. To szybki i skuteczny sposób na uzyskanie powierzchni o wysokiej wytrzymałości bez nakładania powłok. Gwarancja na posadzkę betonową wykonaną w systemie Retro Plate to 5 lat.

Formula Ashford – technologia stosowana z powodzeniem w kilkudziesięciu krajach na całym świecie. Doskonale uszczelniają, zamykają i utwardzają beton. Nie pokrywa powierzchni nową warstwą, ale skutecznie wypełnia jej ubytki, zabezpieczając beton od środka.

Lavina – Ultralit – nowoczesne utwardzacze betonu bazujące na krzemianie litu z wysokim procentem aktywnego litu. Zagęszcza, utwardza i zabezpiecza posadzki nowe i używane.